Opiekun Koła Przyjaciół Radia Maryja gwałcił dzieci
Na wniosek prokuratury sąd aresztował księdza na trzy miesiące. Za zarzucane mu czyny grozi do 12 lat więzienia.

Sprawa dotyczy księdza Tomasza F. Z Opola Lubelskiego. Jak podał na swojej stronie internetowej lubelski „Dziennik Wschodni”, ks. Tomasz F. był w ubiegłych latach przenoszony do kolejnych parafii. W latach 1997–2001 był w Piotrawinie. Stamtąd trafił do Krzczonowa, a następnie do Łęcznej. W 2011 r. przeniesiono go do parafii w Sernikach, skąd pięć lat później trafił do Podgórza. W 2017 r. uczestniczył w szkolnych uroczystościach w miejscowości Stołpie. Nieco ponad rok później był już w Opolu Lubelskim.

Rzecznik prokuratury okręgowej w Lublinie:

Wobec jednego z chłopców ksiądz przynajmniej kilkukrotnie dopuścił się obcowania płciowego oraz innych czynności seksualnych. Dochodziło do tego od lata ubiegłego roku do lipca tego roku. W przypadku drugiego chłopca zarzut dotyczy jednorazowego doprowadzenia do obcowania płciowego i innej czynności seksualnej w lipcu tego roku.

Rzecznik prasowy archidiecezji lubelskiej, ks. Jaszcz tłumaczy w oświadczeniu, że kuria nie miała żadnych niepokojących informacji na temat niewłaściwych zachowań duchownego.
6 Komentarzy

  1. Kuria kłamies, przez te wszystkie lata , klecha byl przenoszony. Nie na darmo.
    Praktyka chronienia pedofilów, polegała na przenoszeniu zborów.

  2. Czas najwyzszy że się Polacy ocena z letargu i pogonią Wszystkich planów do Watykanu bo tam jest ich miejsce wybrane…tylko jeszcze mur trzeba zbudować odpowiednio wysoki dla tych drażni…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*