Ortodoksyjni mieszkańcy Wadowic chcą zakazu jedzenia kremówek. To obraża ich uczucia!
W Wadowicach wrze. Zawody w jedzeniu kremówek papieskich będą odwołane? „To obraza uczuć religijnych”

Zawody w jedzeniu na czas kremówek papieskich, które miały odbyć się na rynku w Wadowicach, zaplanowane były na 25 sierpnia. Wydarzenie organizowane było głównie dla mieszkańców gminy Wadowice, mieszkańców pozostałych gmin powiatu wadowickiego oraz turystów. „Stulecie urodzin Karola Wojtyły jest rokiem szczególnym dla gminy Wadowice a organizacja takiej imprezy dla mieszkańców będzie wspaniałą okazją do świętowania tego okresu” – podkreślali organizatorzy.

Część mieszkańców Wadowic domaga się od burmistrza, aby zakazano organizacji zawodów w jedzeniu na czas słynnych kremówek papieskich. Zdaniem niektórych mogą one „obrażać uczucia religijne” i są „lewacką prowokacją” – informuje portal oswiecim.naszemiasto.pl.

To nie pierwszy taki przypadek w tym mieście. Wcześniej krojenie tortu z podobizną papieża skończyło się prokuratorskim śledztwem.

Ortodoksyjni mieszkańcy liczą, iż burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, który jest też politykiem Prawa i Sprawiedliwości, stanie w tej sprawie po ich stronie.

Kto pozwala na takie szarganie świętości Jana Pawła II ?!

– bulwersuje się w internecie pan Krzysztof.
1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*