PIS nie che zajęć jogi. Bo „to grzech”
Radni Zjednoczonej Prawicy w Białej Podlaskiej podczas posiedzenia jednej z komisji wyrazili obawy, że zajęcia jogi zgłoszone do przyszłorocznego budżetu miasta mogą być szkodliwe ideologicznie.

– Ja jako katolik nie mogę głosować za jogą, to jest sprzeczne z wiarą katolicką – radny Sławomir Potocki.

– Widziałem prezydenta w kościele, jest więc katolikiem. Może nie wie, że joga to grzech – dodaje Potocki.

Jak informuje „Dziennik Wschodni”, w projekcie budżetu Białej Podlaskiej znalazły się „Niedzielne poranki z jogą”. To jedna z pozycji kulturalnych, która obok m.in. Dnia Papieskiego czy Narodowego Czytania, ma „promować artystyczny ruch” pod patronatem prezydenta. Łącznie na nie ma zostać przekazane 172 tys. zł.Jak powiedziała portalowi rzeczniczka magistratu Gabriela Kuc-Stefaniuk, zajęcia jogi nie będą finansowane przez miasto, ponieważ nieodpłatnie prowadzą je „pasjonatki ze stosownymi uprawnieniami”. Przyznała, że zeszłoroczne ćwiczenia w plenerze cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Białej Podlaskiej.

Zajęcia z jogi odbywały się w niedziele i poniedziałki latem tego roku. – Jeśli chodzi o aspekt ideologiczny, to uzurpowanie sobie prawa do oceniania poziomu religijności to przekroczenie pewnej granicy – odpowiada z kolei prezydent Michał Litwiniuk (KO).

– Bardzo zdziwiła mnie ta uwaga. Jak joga może zaszkodzić budżetowi, tego nie wiem. Ideologia nie powinna w ogóle być przedmiotem rozmowy podczas obrad komisji, a zwłaszcza kiedy rozmawiamy o budżecie – uważa radny Mariusz Michalczuk z Koalicji Obywatelskiej. – Poza wszelką dyskusją jest to, że joga jest systemem gimnastyki, który ma zdrowotne oddziaływanie na organizm ludzki. – dodaje radny.

 

„Joga rozumiana jako tylko i wyłącznie gimnastyka ciała, jest do przyjęcia.” – dominikanin o. Adam Szustak autor popularnego kanału „Langusta na Palmie”
11 Komentarzy

  1. To niech gamonie nie ćwiczą – mają wiksze grzechy i na ten temat milczą. Niech każdy odpowiada za swoje grzechy, a za swoje ja sama będą odpowiadać i nic nikomu do tego.

  2. Byłoby to śmieszne, gdyby nie było prawdziwe. Ludzie, obudźcie się. Kościół i PiS funduje wam powtórkę z mroków średniowiecza. Albo spakujmy się, zrobimy z Polski skansen i będziemy siedzieć jak świnie w chlewie.

  3. Zaraz,zaraz , towarzysze i obywatele z jakiejś tam „Teraz Polska”.W tytule czytam,że PiS nie chce jogi,bo to grzecgh,a w tekście,że idzie o wypowiedź jednego ( JEDNEGO!!!) radnego ze Zjednoczonej Prawicy.To paskudna manipulacja, bo PiS to PiS,a Zjednoczona Prawica to Zjednoczona Prawica.Te subtelności należy rozróżniać.

    • Radny Zjednoczonej Prawicy, który startował z listy KWW PIS – czyli jest PIS. Każdy z PIS jest radnym Zjednoczonej Prawicy.

  4. Chodzę na jogę od dwóch lat.pimaga mi w bólach kręgosłupa relaksuje itp.bardziej mi ona pomaga niż pobyt na rehabilitacji w sanatorium.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*