Poseł PIS (były) zdefraudował pieniądze fundacji
Pamiętacie Przemysława W.? Zasłynął tym, że bił się z policjantami pod mocnym klubem. W ostatnich latach kilkakrotnie zmieniał barwy partyjne. Najbardziej kojarzony jest jednak z ugrupowaniami Jarosława Kaczyńskiego  i Janusza Korwin-Mikkego.

Jak informuje oko.press prokuratura szykuje akt oskarżenia przeciwko Przemysławowi W. Usłyszał już 6 zarzutów, w tym przywłaszczenia 130 tys. zł ze środków Fundacji Wolność i Nadzieja.

Fundacja powstała w 2014 roku. Miała wspierać środowisko republikanów i działać na rzecz powrotu do kraju Polaków pracujących w Wielkiej Brytanii i innych krajach UE.

W 2017 roku „Fakt” ujawnił, że Przemysław W. prowadzi luksusowe życie za pieniądze pochodzące z FWiN, które traktował jak własne. Według ustaleń dziennikarzy, wydawał je m.in. na:

  • wyjazd swojej rodziny do ośrodka SPA na Helu,
  • elektroniczne gadżety,
  • rachunki w luksusowych restauracjach (m.in. 3500 zł na wina),
  • przejazdy taksówkami po Warszawie (rachunki na 8000 zł)
  • oraz ubrania w sklepie ze znanymi markami.

W. miał też wypłacać sobie duże sumy pieniędzy z konta FWiN.

Prokuratura zajęła się sprawą po zgłoszeniu wiceprezesa fundacji – Łukasza Wróbla.

Według ustaleń śledczych, W. miał zdefraudować nawet 130 tys. złotych.

Prokuratura zajęła się sprawą po zgłoszeniu wiceprezesa fundacji – Łukasza Wróbla. Według ustaleń śledczych, W. miał zdefraudować  nawet 130 tys. złotych.

„Wyrobił sobie kartę kredytową fundacji i zaczął bez żadnej kontroli wydawać pieniądze z jej kont” – zeznał jeden ze świadków. Śledczy za defraudację uznają też opłacenie kartą kredytową fundacji urodzinowego przyjęcia Przemysława Wiplera w restauracji WinKolekcja.

Sprawa W. wygląda gorzej, bo to nie pierwszy jego konflikt z prawem. Został już wcześniej skazany za naruszenie nietykalności i znieważenie policjantów (na 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata) podczas słynnej awantury pod klubem nocnym przy ul. Mazowieckiej w Warszawie.

https://www.se.pl/wiadomosci/polska/pijany-posel-zaatakowal-policjantow-aa-c447-VnpA-LnBV.html
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*