Poseł z PiS donosi na kolegów z PiS. W trosce o PiS
Poseł Tomasz Rzymkowski tropi nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych poslow.. Ustalił, że 27 z nich w pozycji „środki pieniężne zgromadzone w walucie polskiej” wpisało wyrażenia: „nie dotyczy” lub „nie posiadam.

Ten fakt wzbudził u niego tak duże podejrzenia, że zgłosił to do koordynatora ds. służb specjalnych. Wśród tych posłów są jego koledzy z PiS.

Może to oznaczać lekceważące podejście do obowiązku wypełniania oświadczeń majątkowych, ale może również oznaczać celowe ukrycie zasobów gotówkowych z powodu obaw o ich bezpieczeństwo lub krępujących, na przykład z powodu nielegalności źródeł ich pozyskania

– uważa Tomasz Rzymkowski.

Ten ostatni przypadek stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa – czy to z powodu możliwego złamania prawa przez parlamentarzystów, czy też z powodu potencjalnego szantażu ze strony osób, które posiadają wiedzę o nieujawnionych dochodach posłów i senatorów.

– dodaje.

Donosem zaskoczony jest poseł PiS.

Jestem trochę zaskoczony. Przecież można nie mieć oszczędności. My, posłowie, nie zarabiamy bardzo dużo, tak jak próbuje się nam to przypisać. Nasze zarobki nie pozwalają na regularne oszczędzanie
– mówi dla wp.pl poseł PiS Marcin Duszek.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*