Posłanka PiS, Mirosława Stachowiak-Różecka z mężem w spółce, która według prokuratury okradła PCK
Mirosława Stachowiak-Różecka, posłanki PiS i niedoszła prezydent Wrocławia wraz z mężem pracowali w spółce, w która miała okradać PCK.

Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, była pracownicą Supry, a jej mąż pierwszym prezesem Fundacji Supra, która według prokuratury miała służyć do wyprowadzania pieniędzy z PCK. Polski Czerwony Krzyż miał stracić na tym około 1,4 mln zł.

Jak podaje gazeta, powołując się na ustalenia prokuratury, politycy PiS tworzyli układ, który rządził dolnośląskim PCK. Pieniądze miału płynąć na kampanię Prawa i Sprawiedliwości i do firmy zatrudniającej pisowskich działaczy.

„W firmie zatrudniał i zatrudnia wielu polityków PiS i członków ich rodzin”

– podaje dziennik.Wiceprezesem jest Marcin Pietryszyn, brat byłego radnego PiS i prezesa gdańskiego Lotosu Roberta Pietryszyna. Z Suprą związana jest też siostra Holanowskiego Anna Szorec, była radna PiS w Radzie Miejskiej Wrocławia.

„W ocenie biegłego w wyniku nieuzasadnionego wyprowadzenia na rzecz Fundacji Supra większej części działalności biznesowej, polegającej na zbiórce odzieży używanej i dalszej jej odsprzedaży, PCK utracił przychody z tej działalności, które zamiast stowarzyszenia [PCK] uzyskała Fundacja Supra”

– brzmi fragment aktu oskarżenia.

Zamiast pomagać, okradali najuboższych.

 
1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*