Potrącił staruszkę. Mówił, że nie pił a pił! Polityk PiS
47-letni kierowca potrącił 83-letnią kobietę, która potem została przetransportowana do szpitala. Do wypadku doszło w Skarżysku-Kamiennej wieczorem 22 grudnia 2020 r. na oznakowanym przejściu dla pieszych.  Prowadził Artur Mazurkiewicz, radny Prawa i Sprawiedliwości ze Skarżyska-Kamiennej.

Mazurkiewicz wydał pod koniec grudnia oświadczenie,  że w czasie kierowania pojazdem nie był w stanie nietrzeźwości. Dodał, że będzie kierował zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa zniesławienia jeśli ktoś będzie informował, że prowadził pojazd pod wpływem alkoholu.

W związku z tym, że wśród kilkunastu prób (alkomatem) pojawił się wynik pozytywny, zażądałem badania krwi, które odbyło się w Szpitalu Powiatowym w Skarżysku”

– mówił wtedy radny.

Teraz prokuratura przedstawiła wyniki badania krwi. Badanie wykazało, że w krwi radnego było 0,47 promila alkoholu. Ze względu na to, że próbka została pobrana w pewnym odstępie czasu od zdarzenia, śledczy powołali biegłego, który oceni, ile alkoholu znajdowało się w organizmie radnego w momencie wypadku.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*