Pozwał Krystynę Pawłowicz! Kazała mu szczekać
Poseł Lewicy Tomasz Trela złożył wniosek o uchylenie immunitetu sędzi Przyłębskiego Trybunału Konstytucyjnego Krystynie Pawłowicz.

Czyny zarzucane sędzi w prywatnym akcie oskarżenia są zagrożone karami: ograniczenia wolności, grzywny lub do roku pozbawienia wolności.

„Pawłowicz zachowuje się tak jakby była kobietą spod budki z piwem, która wypiła za dużo o trzy piwa i zaczęła każdego obrażać” – napisał Poseł. O co poszło?

Spór dotyczy utajnienia oświadczenia majątkowego m.in. sędzi Krystyny Pawłowicz za 2021 rok przez prezes TK Julię Przyłębską.

Trela napisał na Twitterze m.in., że „osoba publiczna, która nie chce ujawnić swojego oświadczenia majątkowego, bierze po prostu w łapę” i że jest „ciekawy, ile i za co wzięła Pawłowicz z Przyłębską?”. W odpowiedzi na te zarzuty Pawłowicz nazwała Trelę m.in. „chamem”, „łobuzem”, „dziadem kalwaryjskim” i „V ruską kolumną”. „Udowodnij najpierw, że brałam łapówki (…) Albo na kolana, pod stół i odszczekać!” – napisała Pawłowiczówna.

Trela przypomniał, że w związku z wpisami Pawłowicz pod jego adresem złożył w prokuraturze stosowne zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Zarzucił w nim sędzi zniesławienie funkcjonariusza publicznego. Trela poinformował, że prokuratura umorzyła jednak postępowanie w tej sprawie. Sąd rejonowy utrzymał decyzję prokuratury. Dlatego poseł złożył prywatny akt oskarżenia.

Tomasz Trela domaga się dodatkowo od Pawłowicz przekazania 20 tys. zł zadośćuczynienia na Centrum Praw Kobiet w Łodzi.

Zgromadzenie Ogólne TK ma miesiąc od złożenia takiego wniosku o uchylenie immunitetu na poddanie go pod głosowanie. Ewentualna zgoda wymaga bezwzględnej większości sędziów.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*