Premier Czech: Morawiecki kłamie!
gov.pl

Premier Czech Andrej Babisz poinformował, że nie ma planów wycofania skargi przeciwko Polsce w sprawie kopalni Turów. W nocy Mateusz Morawiecki informował, że Czechy zgodziły się wycofać wniosek do TSUE.

Na nic się nie zgodziłem, sprawa sądowa jest nadal w toku – powiedział premier Czech na dzisiejszym spotkaniu z dziennikarzami. Babisz zaprzeczył twierdzeniom Polski, że Czechy są gotowe wycofać skargę, ponieważ jeszcze nie osiągnięto porozumienia.

– Mając na uwadze zacieśnienie transgranicznej współpracy z Republiką Czeską wydaje się, że jesteśmy już bardzo bliscy porozumienia. W wyniku tego porozumienia Republika Czeska zgodziła się wycofać wniosek do TSUE. To porozumienie przede wszystkim zakłada wieloletnie projekty z udziałem strony polskiej w wysokości do 45 mln euro – współfinansowanie tych projektów przez stronę polską – mówił Morawiecki.

Rzecznik rządu tłumaczy, ze to drobne porozumienie a wycofanie będzie po podpisaniu porozumienia…

Premier Czech powiedział, że oba kraje mogą zawrzeć ewentualne porozumienie międzyrządowe, a w grę wchodzi również rekompensata finansowa. Dodał, że Czechy nie wycofają pozwu nawet w ewentualnych negocjacjach.
1 Komentarz

  1. Dzień bez k o m p r o m i t a c j i międzynarodowej rzadu tryumwiratu PiS-Solidarna POlska-Porozumienie – dniem straconym….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*