Producent: oglądanie TVP.info psuje telewizory!
Pan Tadeusz z Kielc kupił telewizor Sony, telewizor OLED za około 10 tysięcy złoty. Telewizor zepsuł się dwa razy. Raz został wymieniony, za drugim razem producent protestuje.

Użytkowanie telewizora Sony następowało niezgodnie z wytycznymi przedstawionymi w instrukcji obsługi, a diagnoza odbiornika wykazała utrwalenie na ekranie OLED tak zwanego zjawiska retencji w związku z niewłaściwą eksploatacją odbiornika – mówi pan Tadeusz w rozmowie z „Echem Dnia”.

O co chodzi?

Producent wyjaśnia.

„Wspomniana usterka występuje, jeśli obrazy są wyświetlane w tym samym miejscu ekranu wielokrotnie lub przez dłuższy czas. Paski telewizji informacyjnych wyświetlane miesiącami przez wiele godzin dziennie powodują, że wyświetlacz ulega uszkodzeniu” – informuje producent odrzucając reklamację.

– Retencja była spowodowana oglądaniem programów z elementami statycznymi, a dokładnie kanałów informacyjnych ze statycznymi paskami. Tego rodzaju użytkowanie nie jest zgodne z zaleceniami zawartymi w instrukcji obsługi. Co więcej, diagnoza odbiornika wykazała, że był intensywnie użytkowany – ponad 11 godzin dziennie.

– czyta odpowiedź od producenta pan Tadeusz.

Okazuje się, że oglądam za dużo TVP Info – mówi załamany właściciel.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*