Przeciwko Kaczyńskiemu: Moriah Woods & Anita Lipnicka – Our Voice / Nasz głos
Piosenka „Our voice / Nasz głos” to wspólny projekt Moriah i Anity. Bo choć różni je sporo – wiek, narodowość, gatunki muzyczne jakie na co dzień uprawiają czy osobiste historie, to połączyła je… Miłość do wolności, której nie potrafią, nie wyobrażają sobie utracić. I do Polski, która jest ich wspólnym domem.

Tu obie żyją i tutaj chcą zostać. Dlatego śpiewają dziś jednym głosem, a wraz z nimi dziesiątki niezwykłych kobiet, które zgodziły się zostać częścią tego projektu, poświęcając swój czas i zaangażowanie w nadziei, że w końcu zostaną usłyszane…

Moriah

Żyjąc w Polsce przez ostatnie 6 lat zyskałam jeden z największych darów mojego życia – możliwość zobaczenia siebie i świata z innej perspektywy. Zakochałam się w tym kraju i stał się on moim domem, niestety serce mi pęka gdy widzę ogrom niesprawiedliwości szalejącej dookoła. Jesteśmy godnymi ludźmi , którzy tak jak reszta świata zasługują żeby żyć zgodnie z własną prawdą, dokonywać własnych wyborów i żyć w pokoju, miłości i zrozumieniu. Anita i ja spotkałyśmy się razem jako siostry z różnych światów bez żadnych barier między nami, wiedząc że naszym obowiązkiem jest nigdy nie odwracać głowy, gdy widzimy niesprawiedliwość i zrobić to, co robimy najlepiej – oswoić tę ciemność i jako autorki tekstów, przemienić ją w coś pięknego – promyk nadziei i siły na przyszłość. Nasze głosy wspólnie czynią nas silniejszymi niż w pojedynkę.

Anita

Są takie chwile, takie sytuacje, kiedy mowa przestaje być srebrem, a milczenie złotem. Krzyk nie leży w mojej naturze. Ale mogę zaśpiewać. I to czynię, wraz z Moriah, bratnią duszą, siostrą w piosence. Śpiewamy dziś jednym głosem. Głosem rozpaczy, rozczarowania, i głosem nadziei, że być może siła tego śpiewu zwycięży? I stanie się cud: góra posłucha ulicy? Nadszedł już czas, by zauważyć, że bez względu na to skąd przychodzimy, zmierzamy w tym samym kierunku – każdy z nas zwyczajnie chce mieć prawo, by decydować o tym jak żyje, jakie wyznaje wartości. Każdy z nas zasługuje, by mieć WYBÓR.

Tekst

My body
My choice
My thoughts
My voice
My freedom is our business
Our rights need no forgiveness

My skin
Not yours
Their future
Not ours
How many wars must we rage
Till we can finally see some changes

Don’t you think we deserve
The freedom to question
And a right to be heard
And don’t you think we deserve
To be free of the pression
And to know we have a voice
We have a voice

Moje prawa
Mój raj
Mój dom
Ten kraj
Ile razy umrzeć mam jeszcze
Bym mogła żyć tak jak zechcę

Moje ciało
Mój gniew
Nasz głos
Nasz śpiew
Wolności cienka granica
Gdy śpiewa ze mną ulica

Dość już
Nie zamkniesz mi ust
Moje rzeka wylała
Nie wymażesz tych słów
Dość już
W moje ręce mój los
Skończyła się cisza
Już pora na mój

Na nasz głos

I am
Jestem
I am your sister
Jestem twoją siostrą
I thank you for fighting for me
Dziękuję ci, że walczysz za mnie

Dość już
Nie zamkniesz nam ust
Moja rzeka wylała
Nie wymażesz tych słów
Dość już
W moje ręce mój los
Skończyła się cisza
Już pora na mój

Don’t you think we deserve
To be free of opression
And to know we have a choice
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*