Radna PiS obrażała śp. Mazowieckiego. Jest wyrok!
Fundacja FOR (Forum Obywatelskiego Rozwoju)

Anna Jaśkowska, była radna PiS z Lublina świadomie naruszyła dobra osobiste rodziny Mazowieckich – uznał  lubelski sąd w 20019 roku. Radna się odwołała. Sąd II instancji wydał wyrok. Jest prawomocny!

Sąd I instancji roku postanowił, że była radna ma zapłacić 10 tys. zł zadośćuczynienia na rzecz Stowarzyszenia „Więź” i wygłosić przeprosiny podczas sesji rady miasta.

26 stycznia 2021 roku sąd II instancji uznał, że kobieta powinna zamieścić przeprosiny nie tylko na sesji rady, ale również na portalach w internecie. Przeprosiny mają się również ukazać w kilku tytułach prasowych, np. „Do Rzeczy” i gazety lokalne „Dziennik Wschodni” i „Kurier Lubelski”.

Chodziło o słowa, które wypowiedziała w maju 2018 roku podczas debaty na sesji rady miasta o nadaniu nowej ulicy w Lublinie nazwiska Tadeusza Mazowieckiego.

– Na przykład ja mam informacje: Tadeusz Mazowiecki – stalinowiec, komunista, agent NKWD, kolaborował z okupacyjną, bolszewicką władzą w latach stalinowskich; współpracował, proszę nie przeszkadzać, z szefem NKWD na Polskę, generałem – nie wiem, czy dobrze przeczytam – Sierowem, tak. No, i jeszcze taka wzmianka: odznaczony Orderem Orła Białego przez rząd komunistyczny

– stwierdziła była radna PiS.

Proces o ochronę dóbr osobistych został wytoczony Annie Jaśkowskiej przez dwóch synów premiera Tadeusza Mazowieckiego.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*