Radzik będzie ścigał 60 sędziów Sądu Najwyzszego
Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych odniósł się na Twitterze do decyzji Sądu Najwyższego w sprawie sędziów powołanych przez nową KRS.

Nienależyta obsada sądu występuje wtedy, gdy w składzie sądu bierze udział osoba wyłoniona na sędziego przez KRS w obecnym składzie – stwierdził Sąd Najwyższy w uchwale trzech Izb: Izby Karnej, Cywilnej i Pracy Sądu Najwyższego. Uchwała nie ma zastosowania do orzeczeń wydanych przez sądy przed dniem jej podjęcia.

Uchwała zapadła 53 głosami „za”, z sześcioma głosami „przeciw”. Jeden z sędziów głosujących przeciw – sędzia Zbigniew Myszka – zapowiedział już pisemne zdanie odrębne.

Z uchwałą nie zgadza się Ministerstwo Sprawiedliwości. Zbigniew Ziobro stwierdził, że nie ma mocy prawnej.
Natomiast sędzia Radzik zamierza wytoczyć postępowanie dyscyplinarne sędziom SN.
– „Dzisiejsze stanowisko niektórych sędziów trzech izb Sądu Najwyższego, to nic innego jak bezprawna próba zmiany ustroju Rzeczypospolitej. Nie ma mocy wiążącej, a sędziowie kwestionujący legalność powołania innych sędziów, będą ścigani dyscyplinarnie” – napisał na swoim Twitterze Przemysław Radzik.
Przypomnijmy, że według doniesień Onetu, sędzia Radzik miał brać udział w zorganizowanej kampanii hejtu przeciwko niezależnym sędziom. W zamkniętej grupie „Kasta” na WhatsApp miał mieć pseudonim „Rzeźnik”. On sam wszystkiemu zaprzecza.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*