Rosja chce rozmowy Kaczyńskich z tupolewa
screen

Prokuratura Generalna Rosji skierowała do Polski wniosek o pomoc prawną w sprawie katastrofy smoleńskiej. Chce zapisu rozmowy braci Kaczyńskich.

„Prokuratura Generalna, zgodnie z Europejską Konwencją o pomocy prawnej w sprawach karnych, skierowała do Ministerstwa Sprawiedliwości Rzeczypospolitej Polskiej wniosek o pomoc prawną. Powodem są nowe informacje, które pojawiły się w polskich mediach w związku ze sprawą katastrofy polskiego samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku” – przekazano dziennikarzom.

Z uwagi na fakt, że informacje te wymagają oceny przez rosyjskich śledczych, strona polska została poproszona o sporządzenie fonogramu i stenogramu rozmowy telefonicznej

– wyjaśniła Prokuratura Generalna Rosji.

Agencja TASS informując o wniosku rosyjskiej prokuratury przytacza słowa sędziego Wojciecha Łączewskiego z wywiadu z „Gazetą Wyborczą”.

Pan minister Ziobro, któremu podlega prokuratura, usiłuje zrobić ze mnie bandytę. Dlaczego? Posiadam ogromną wiedzę o tym, co wyczyniało CBA za czasów Mariusza Kamińskiego, znam też zapis ostatniej rozmowy braci Kaczyńskich

– powiedział sędzia.

Jarosław Kaczyński stanowczo doradzał bratu, aby mimo trudnych warunków pogodowych nakazał wylądowanie samolotu w Smoleńsku – wskazuje agencja TASS.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*