Rosja chwali Terleckiego. Nacjonalizm i eurosceptycyzm
Media na całym świecie, także w Rosji, odnotowały krytyczny wpis Ryszarda Terleckiego pod adresem liderki białoruskiej opozycji.

„Jeżeli Cichanouska chce reklamować antydemokratyczną opozycję w Polsce i występować na mityngu Trzaskowskiego, to niech szuka pomocy w Moskwie” — napisał Ryszard Terlecki na Twitterze.

„Jak zauważył Ryszard Terlecki, była kandydatka na prezydenta Białorusi nie budzi zaufania wpływowych polityków europejskich” — informuje federalna agencja informacyjna RIA FAN.

„Najciekawsze jest to, że wicemarszałek, który jest niepohamowany w swoim języku, ma rację”

— pisze autorka tekstu Irina Ałksnis.

Rosyjskojęzyczny portal Baltnews informuje, że Ryszard Terlecki zarzucił Swiatłanie Cichanouskiej „wspieranie nastrojów antydemokratycznych w Polsce”, a liderka białoruskiej opozycji „może wkrótce rozpocząć współpracę z siłami opozycji na Węgrzech”.

„Należy zauważyć, że wizyta Cichanouskiej zaostrzyła wewnętrzne spory polityczne w Polsce. Wiodącymi partiami w kraju jest Prawo i Sprawiedliwość, którego członkami są nacjonaliści i eurosceptycy oraz opozycyjna Platforma Obywatelska, która wspiera rozwój więzi z Europą” — pisze Baltnews.

 
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*