Róża Thun ciotką Jarosława Kaczyńskiego? Ale heca!
Jarosław Kaczyński jest synem kuzynki 13. i 14. stopnia Róży Thun.

 

Europosłanka sięgnęła do swoich korzeni, by sprawdzić jak jest naprawdę. I przez przypadek wyszło, że jest ciotką prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Tak wynika z „Wielkiej genealogii” opracowanej przez Marka Jerzego Minakowskiego, która sięga do czasów średniowiecza. Jak wykazały ustalenia naukowca, prezes PiS jest synem kuzynki 13. i 14. stopnia Róży Thun.

Róża Thun z domu Woźniakowska, której pełne nazwisko to dziś Róża Gräfin von Thun und Hohenstein, jest żoną obywatela Niemiec. Przez obco brzmiące nazwisko była niejednokrotnie wyzywana przez internetowych hejterów.

– W dobrej rodzinie dzieci zawsze traktują z szacunkiem ciotki i wujów, dlatego mówię: Jarku, umyj ząbki, zmów paciorek, bądź grzeczny i nie wtrącaj się w nie swoje sprawy – powiedziała europosłanka.

Córka profesora Jacka Woźniakowskiego, historyka sztuki KUL, założyciela wydawnictwa „Znak” i prezydenta Krakowa w latach 1990–1991, oraz Marii Karoliny z domu Plater-Zyberk. Od 1981 żona Franza Grafa von Thun und Hohenstein (ur. 1948). Matka trzech córek i syna.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*