Rydzyk dostanie miliony z rządu na walkę z LGBT?
screen

Należąca do Tadeusza Rydzyka Fundacja Lux Veritatis ma do 2023 roku dostać z Funduszu Sprawiedliwości miliony złotych na prowadzenie Centrum Ochrony Praw Chrześcijan.

Według ustaleń dziennikarzy OKO.press Fundacja Lux Veritatis ubiegała się od Ministerstwa Sprawiedliwości o blisko 7 mln zł. Nie jest do końca pewne, jaką dokładnie kwotę resort przekazał instytucji, jednak OKO.press podaje, że do 19 sierpnia 2020 r. mógł to być ponad milion złotych.

Dotacja pochodzi z V konkursu Funduszu Sprawiedliwości. Jego celem jest „przeciwdziałanie przyczynom przestępczości” na lata 2020-2023.

OKO.press ustaliło, że w ciągu trzech lat działalności centrum Tadeusza Rydzyka ma dostać do 4 milionów złotych. Pieniądze wydane muszą zostać na pomoc ofiarom przestępstw.

Na stronie Centrum Ochrony Praw Chrześcijan przeczytać można, że jest ono „odpowiedzią na falę dyskryminacji religijnej pojawiającej się na świecie i w Polsce. Głównym celem jest angażowanie się w obronę jednostek pokrzywdzonych i środowisk zagrożonych prześladowaniem”.

Centrum Pomocy Ochrony Chrześcijan od maja br. prowadzi stronę na Facebooku, na której udostępniane są m.in. treści tworzone przez polskie prawicowe media. Nie brakuje również artykułów atakujących środowiska LGBT.

Fundusz Sprawiedliwości to fundusz, którego założeniem jest pomoc pokrzywdzonym i świadkom, przeciwdziałanie przestępczości oraz pomoc postpenitencjarna. Nadzoruje go Zbigniew Ziobro.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*