Sędzia Paweł Juszczyszyn zawieszony w swoich obowiązkach przez Izbę Dyscyplinarną
Sędzia Izby Dyscyplinarnej SN Adam Tomczyński w uzasadnieniu decyzji przekazał, że oprócz zawieszenia Juszczyszyna zadecydowano o obniżenia mu wynagrodzenia o 40 proc.

Według Izby Dyscyplinarnej SN wniosek sędziego Juszczyszyna o ujawnienie list do KRS  nie miał podstaw prawnych i faktycznych.

– Sędzia Juszczyszyn w sposób nieuzasadniony podjął decyzję o zwrócenie się do Kancelarii Sejmu o dokumenty ws. KRS

– przekazał Adam Tomczyński.

Sędzia Adam Tomczyński stwierdził ponadto, że Juszczyszyn wnosząc swój wniosek, naruszył normy etyczne swojego zawodu oraz kwestie konstytucyjne.

– Działanie sędziego Pawła Juszczyszyna to delikt o znamionach ścigania go z urzędu

– przekazał po ogłoszeniu decyzji Izby Dyscyplinarnej SN rzecznik dyscyplinarny sędziów sądów powszechnych Przemysław Radzik.Tymczasem dzisiaj sędzia Paweł Juszczyszyn po raz kolejny domaga się wydania dokumentów dotyczących wyłaniania nowej KRS w tym list poparcia kandydatów. Wydał już stosowne postanowienie.

– Izba Dyscyplinarna sądem nie jest, osoby orzekające w tej Izbie nie są sędziami, zatem jakakolwiek decyzja by dziś nie zapadła, nie ma ona żadnego prawnego znaczenia, a sędzia Juszczyszyn będzie wykonywał swoje obowiązki

– powiedział  dziennikarzom jeden z obrońców Juszczyszyna, mec. Mikołaj Pietrzak.

– Dzisiaj nie zapadło żadne orzeczenie, bo Izba Dyscyplinarna nie jest sądem. Paweł Juszczyszyn jest sędzią, który ma obowiązek orzekać i będzie orzekać

– skomentował pełnomocnik sędziego.

Maciej Nawacki, prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie,  że informacja zawieszeniu Juszczyszyna jest „dobra dla wymiaru sprawiedliwości”. Podkreślił, że zostanie on odsunięty od wykonywania czynności w sądzie, pozbawiony dostępu do systemu informatycznego sądu i sal rozpraw.
1 Komentarz

  1. Kpiną jest przestępczy wręcz sposób działania tzw. Izby dyscyplinarnej jak widać gołym okiem miała być narzędzie represji wobec sędziów domagających się niewygodnej prawdy dla PiS !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*