Serial się kończy. Kurski odchodzi z TVP
screen

Stało się coś nieoczekiwanego. Kaczyński traci panowanie. Morawiecki po stronie Dudy. Jacek Kurski nie został jeszcze formalnie odwołany, ale stanie się to w poniedziałek 9 marca.

Jak przekazał szef Rady Mediów Narodowych, za odwołaniem Kurskiego z tego stanowiska opowiedziało się już 4 z 5 jej członków. Przeciwna jest tylko Lichocka.

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, która gwarantuje 1,95 miliarda złotych mediom publicznym. Przez ostatnie kilka tygodni trwał serial pod tytułem:  „Co Duda zrobi z ustawą”. Ustawa została podpisana, co oznacza, że prezes TVP  nie ma się co bać o brak środków.

Kwestia rekompensaty stała się elementem kampanii wyborczej – za sprawą retoryki opozycji, iż PiS przeznacza 2 mld zł na TVP a nie na onkologię – oraz targów pomiędzy Dudą a prezesem Kaczyńskim. Prezydent miał zażądać dymisji Jacka Kurskiego. Kaczyński się nie zgodził.

I oto konferencja. Duda, Morawiecki, Czabański, Kołodziejski – wszyscy oni wystąpili przeciwko Kaczyńskiemu.  Wśród góry PiS panuje przekonanie, że Gowin i Morawiecki zbyt się rozpychają. TVP przejmą ludzie Morawieckiego i Dudy. 


Na konferencji z prezydentem Dudą Czabański powiedział, że część członków Rady Mediów Narodowych już zagłosowała – aż czterech z nich, którzy oddali głos „za” odwołaniem Kurskiego.

W związku z wystąpieniem prezesa Kurskiego, postanowiłem wydać rozporządzenie o zarządzeniu głosowania ws. uchwały o odwołaniu Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP. To głosowanie będzie trwało korespondencyjnie do poniedziałku, ale już w tej chwili mogę powiedzieć, że z 5-osobowej rady już wpłynęły cztery głosy „za” za podjęciem tej uchwały

– mówił Czabański.To oznacza, że gdy tylko zakończy się głosowanie, czyli w poniedziałek 9 marca, Jacek Kurski najpewniej zostanie odwołany z funkcji prezesa TVP.

Według nieoficjalnych ustaleń Gazeta.pl w miejsce Kurskiego jako p.o. prezesa TVP pojawi się Mateusz Matyszkowicz obecnie członek zarządu TVP, w przeszłości dyrektor TVP Kultura i TVP.  Czy tylko Kurski jest tutaj ofiarą?

 
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*