Spółka „Srebrna” wygrała z warszawskim ratuszem
Sąd Okręgowy w Warszawie obniżył spółce Srebrna opłatę za użytkowanie wieczyste dwóch nieruchomości. Chodziło o grunty przy Al. Jerozolimskich 125/127, gdzie mieści się biuro spółki Srebrna i ul. Nowogrodzkiej 84/86, gdzie znajduje się siedziba PiS.

W piątek w tej sprawie został ogłoszony wyrok, który na razie jest nieprawomocny. Sprawę rozstrzygał sędzia Radosław Tukaj, który w czasie kampanii wyborczej uznał, że Morawiecki nie kłamie a jedynie wygłasza opinie.

Sprawa dotyczyła wniosku spółki Srebrna o ustalenie wysokości za użytkowanie wieczyste nieruchomości. Spółka wnosiła o ustalenie wysokości opłaty na poziomie wskazanym przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze, zaś pozwany skarb państwa chciał, by została ona ustalona na podstawie wyliczeń biegłej sądowej sporządzającej opinię w sprawie.

O sprawie poinformowała Gazeta Wyborcza.

Sędzia Radosław Tukaj wskazał, że w 2012 r. opłata za użytkowanie wieczyste wynosiła 64 tys. zł, w kolejnym roku wzrosła do 233 tys. zł. „Wskutek pozwu sąd, na podstawie opinii biegłej, ustalił wysokość opłaty na poziomie 175,5 tys. zł. Dokonał aktualizacji opłaty rocznej z tytułu użytkowania gruntów od 1 stycznia 2013 r.” – pisze gazeta.

„Po zakończonym w piątek procesie stołeczny ratusz musi zwrócić Srebrnej 3,5 tys. zł kosztów procesu. Z kolei Srebrna musi zapłacić łącznie ok. 4 tys. zł za biegłych i prawników reprezentujących skarb państwa. Ratusz musi zapłacić 6,9 tys. zł kosztów sądowych, Srebrna – jedynie 1 tys. zł” – czytamy w „Wyborczej”.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*