Spowiedź agenta Tomka – pogrąża Kamińskiego i Wąsika
O agencie Tomku Mariusz Kamiński w 2009 roku mówił: Fantastyczny funkcjonariusz, jeden z najlepszych agentów, z ogromnym doświadczeniem, perełka, gogolowski rewizor.

Według Kamińskigo, operacja CBA, której celem była Jolanta Kwaśniewska, była „jedną z najbardziej udanych”. A że nie wypaliła? To wina byłego ministra sprawiedliwości Andrzeja Czumy. – Nazwisko Jolanty Kwaśniewskiej zostało wprowadzone do obiegu medialnego przez prokuratora generalnego Andrzeja Czumę. Pojawienie się tej sprawy w mediach w tym momencie uważam za szokujące, gdyż postępowanie nadal trwa – mówi Kamiński. Ujawnienie przez Czumę faktów z materiałów znajdujących się w aktach sprawy objętych klauzulą „ściśle tajne“, zdaniem Kamińskiego jest nielojalne w stosunku do podległych mu prokuratorów oraz funkcjonariuszy CBA.
Mariusz Kamiński to obecnie szef MSWiA, Maciej Wąsik to obecnie sekretarz stanu w MSWiA. Obaj w 2015 roku zostali skazani za przekroczenie uprawnień.

Tymczasem w programie SUPERWIZJER w tvn24.pl Tomasz Kaczmarek postanowił opowiedzieć, jak wyglądało śledztwo w sprawie tzw. willi Kwiaśniewskich. Powiedział, że jego przełożeni z CBA Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik naciskali na niego.

Kto wydawał polecenia? Czy doszło do złamania prawa? Czy sąd, skazując Kamińskiego i Wąsika miał rację?

Jak mówi Tomasz Kaczmarek w programie SUPERWIZJER, produkował on notatki obciążające Kwaśniewskich, na polecenie właśnie Kamińskiego i Wąsika. Posługiwał się przede wszystkim insynuacjami. Miał produkować fałszywe notatki, które mogłyby być dowodami w sądzie. Wszystko dlatego, że Kaczyński upatrzył sobie Kwaśniewskiego jako głowę układu postkomunistycznego w Polsce.Funkcjonariusze CBA mieli zrobić wszystko by udowodnić, że Kwaśniewscy kupili willę na tzw. „słupa”.

Jak mówi Tomasz Kaczmarek, nigdy nie powziął przeświadczenia, że willa w Kazimierzu Dolnym należy do Kwaśniewskich. Natomiast Maciej Wąsik nakazał mu oczerniać byłego prezydenta, więc ten wykonywał polecenia. CBA posuneło się do prowokacji, czyli zakupu kontrolowanego, który miał wykazać, że pieniądze trafią do Kwaśniewskich. Nie udało się. Pieniądze zostały u wałścicieli a willa stała się własnością CBA.

W 2015 roku sąd stwierdził, że Kwaśniewscy byli podsłuchiwani i inwigilowani nielegalnie.

W jakim celu Duda uniewinnił Kamińskiego i Wąsika?

Aktualnie Tomasz Kaczmarek wraz z żoną są oskarżeni o wyłudzenie środków z PFRON. Chodzi o nadużycia w olsztyńskim stowarzyszeniu Helper, które prowadzi jego żona, a on sam jest jego pracownikiem. Z 30 mln zł dotacji, które otrzymało w latach 2012-1014, doliczono się tylko 18 mln. Prokuratura i policja sprawdzają, co się stało z pozostałymi 12 mln zł.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*