Strażnik sejmowy groził śmiercią Katarzynie Lubnauer. Jest wyrok
facebook

„Lubnauer ty k….o szmato dziwko suko trzeba cie zabić jak tego złodzieja adamowicza.” napisał strażnik ze Straży Marszałkowskiej w Sejmie do posłanki.

Katarzyna Lubnauer we wrześniu 2019 roku ujawniła w mediach społecznościowych treść otrzymanego e-maila z pogróżkami.

Wczoraj w czasie programu Kawa na Ławę na adres kontakt24@tvn.pl został przesłany mail z pogróżkami w moja stronę

– mówiła posłanka.

W nocy ostrzegli mnie (policja), że sprawca jest w mojej okolicy, żebym nie wychodziła. Rano okazało się, że sprawca został w nocy ujęty

– relacjonowała parlamentarzystka.

Po zatrzymaniu Włodzimierza D. Centrum Informacyjne Sejmu podało, że to funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej z 19-letnim stażem. Wcześniej do przebiegu jego służby nie było żadnych zastrzeżeń.

Sąd Okręgowy w Warszawie skazał Włodzimierza D. za kierowanie pod adresem Katarzyny Lubnauer gróźb karalnych i inwektyw na pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata i dozór kuratorski. Sąd dodatkowo skazał mężczyznę na 500 zł grzywny, nakazał opublikowanie przeprosin w postaci ogłoszenia w stołecznym wydaniu gazety oraz wydał zakaz zbliżania się do Katarzyny Lubnauer na okres czasu próbnego – czyli dwa lata.

Wyrok nie jest prawomocny, trwa sporządzanie pisemnego uzasadnienia. Po jego doręczeniu strony będą miały 14 dni na odwołanie.
2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*