Syn Szydło dostał gajówkę za bezcen!
Nadleśnictwo Niepołomice wynajęło gajówkę teściowi syna Beaty Szydło. Syn byłej szefowej rządu jest jedną z osób, które mają prawo do korzystania z nieruchomości.

Umowa została zawarta na początku tego roku. Chodzi o budynek w Dziwinie znajdujący się w sąsiedztwie Puszczy Niepołomickiej.

Z gajówki oprócz syna byłej premier i prof. Sowy mogą korzystać jeszcze żony obu panów.

Chodzi o brata byłego księdza Szydło, Błażeja.

Gajówka jest po  remoncie. Część kosztów poniosło Nadleśnictwo w Niepołomicach. Na koszt wynajmującego zamontowano na dachu panele fotowoltaiczne. Czynsz za korzystanie z lokali mieszkalnych, budynków gospodarczych i garaży wynosi 388 zł miesięcznie.

O prof. Sowie Polska po raz pierwszy usłyszała, gdy w 2016 r. wydał pozytywną opinię dotyczącą wycinki w Puszczy Białowieskiej. Wiele osób krytykowało tę decyzję, mówiąc że wydał ją „specjalista od pilarek”.

Dyrektor Lasów Państwowych w Krakowie Jan Kosiorowski nie widzi nic niestosownego w wynajęciu nieruchomości i to za niewielką stawkę.

— Lasy Państwowe mają niewykorzystane osady. W ostatnich latach zamożność społeczeństwa wzrosła, w związku z tym nasi pracownicy budują własne domy i nie zawsze chcą mieszkać w leśniczówkach. Osada, którą wynajął prof. Sowa nie jest leśniczówką, a jedynie gajówką, czyli ma inne, niższe standardy niż leśniczówka. Gajówka ta stanowiła pustostan i nie było chętnych do zamieszkania w niej

— tłumaczy.

Zapewnia również, że rodzinne powiązania naukowca nie miały żadnego znaczenia.

Skandal!!
3 Komentarze

  1. A gdzie wynajęcie gajówki było ogłoszone do publicznej wiadomości że nie było o chętnych? Setki tysięcy Polaków za 388 złotych miesięcznie było o by chętnych. Kłamcy… Synek ukryje się z żonką i dzieckiem książęcym… Hihi

  2. Koszt instalacji w Krakowie zestawu o mocy 10 kW to 40-45 tys. zł. Przeciętna rodzina płaci za prąd 200~300 zł miesięcznie. Musieliby wynajmować 12~18 lat aby czynsz wyniósł 388 zł.
    Skandal – 1 rok wynajmu to koszt ok. 4000 zł.

  3. To chyba nie o tego syna chodzi ten na zdjęciu to Tymoteusz a ten, który ma teścia, który dostał leśniczówkę to Błażej Szydło. Ta Polityczna Polska to…..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*