Szefowa kampanii Dudy znów mija się z prawdą
U Kieryłłów spotykał się sztab wyborczy pani burmistrz – twierdzą rozmówcy Wyborcza.pl

Jolanta Turczynowicz-Kieryłło zaprzecza, że angażowała się w wybory samorządowe w 2018 r. Trzy osoby potwierdziły Wyborczej, że w jej domu spotykał się sztab wyborczy jednej z kandydatek.  Z ustaleń dziennikarzy „GW” wynika, że w jej domu odbywały się spotkania sztabu wyborczego ubiegającej się o reelekcję burmistrz Wiesławy Kwiatkowskiej.

Dziennik przypomina, że na początku 2018 r. mieszkańcy Milanówka założyli stowarzyszenie Nowa Droga. Nowa Droga miała kandydatów na radnych, ale nie miała własnego kandydata na burmistrza. Stowarzyszenie podjęło więc rozmowy z dwójką uczestników kampanii: dotychczasową burmistrz Wiesławą Kwiatkowską i Piotrem Remiszewskim.

Postawiliśmy na Kwiatkowską. W drugiej turze Andrzej zajął się prowadzeniem jej sztabu – wyznaje „GW” bliski znajomy Kieryłłów. Dodaje, że w ich domu odbyły się w tym czasie co najmniej cztery spotkania sztabu kandydatki. – Jola była prawie na wszystkich – zapewnia.

Do znajomości z Wiesławą Kwiatkowską przyznał się także sam Andrzej Kieryłło, mąż szefowej sztabu Andrzeja Dudy. Na pytanie, czy była w jego domu, odparł: „Zdarzyło się”. Dodał, że spotkania te miały charakter „wyłącznie związany z kampanią”.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*