Szumowski wraca. Będą kolejne miliony!
Twitter

Były minister zdrowia spotkał się z Mateuszem Morawieckim i Adamem Niedzielskim na specjalnej konferencji z kardiologami.  Rząd powołuje specjalny program kardiologiczny.

– Liczę na to, że szef Narodowego Instytutu Kardiologii powoła wkrótce specjalną radę, która będzie monitorowała proces tworzenia krajowej sieci kardiologicznej (…) po etapie pilotażu w województwie mazowieckim – mówił premier.

Obecność Łukasza Szumowskiego moze wskazywać, że będzie miał w tym swój (ważny) udział.

Program Krajowa Sieć Kardiologiczna, który został zaprezentowany na konferencji z Morawieckim i Szumowskim, zakłada na razie cztery punkty: przyspieszenie diagnostyki i leczenia chorób układu krążenia, wprowadzenie poziomów referencyjnych w kardiologii ambulatoryjnej i hospitalizacji, preferowana diagnostyka w poradni przyszpitalnej, pilotaż założeń programu na Mazowszu.

Morawiecki dodał, że z tego względu zmienione będą przez NFZ wyceny zarówno w podstawowej opiece zdrowotnej związane z właściwym kierowaniem pacjentów do poszczególnych ośrodków, a skończywszy na procesie leczenia bardziej skomplikowanych przypadków i monitoringu pooperacyjnym.

Zatem będą szły dodatkowe środki do Narodowego Instytutu Kardiologii. Czy nadzór nad mini obejmie Szumowski?
1 Komentarz

  1. Szumowski znowu przy podziale środków publicznych. Będzie dyrektorem Narodowego Instytutu Kardiologii w Aninie który będzie beneficjentem ogromnych funduszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*