Szydło będzie zwalczać dezinformację!
screen

Dziś zostałam wybrana wiceprzewodniczącą Komisji Specjalnej INGE, której zadaniem jest zwalczanie dezinformacji oraz obcych ingerencji w procesy demokratyczne w UE. Jest to organ PE szczególnie istotny w obecnej sytuacji. Dziękuję za zaufanie – napisała była premierka na Twitterze.

INGE to właściwie Komisja Specjalna do spraw Obcych Ingerencji we Wszystkie Procesy Demokratyczne w Unii Europejskiej, w tym Dezinformacji. Organ powstał jako odpowiedź Parlamentu Europejskiego „na coraz liczniejsze dowody na zagraniczne ingerencje i kampanie dezinformacyjne wpływające na wybory europejskie i debaty publiczne. Komisja ma rzucić światło na tego typu praktyki, które „zagrażają europejskiej demokracji i unijnemu projektowi”.

To duży sukces polskiej reprezentacji w europarlamencie i (duży sukces) PiS, ponieważ komisja ta zajmuje się w dużej mierze badaniem ingerencji Rosji i nie tylko w wybory w państwach członkowskich UE. Obecność w specjalnej komisji daje nam możliwość wpływania na to, co dzieje się w materii walki z dezinformacją

— powiedział po wyborze Czarnecki, który jest koordynatorem grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w tej speckomisji.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*