Tajny plan PIS – kupują Biedronkę
Rozmach to w PIS mają. Przeciąć Mierzej Wiślaną, wybudować niepotrzebny CPK –  teraz kupić siec sklepów Biedronka!

– Sieć sklepów kontrolowana przez państwo byłaby na pewno uzupełnieniem tego, nad czym pracujemy, czyli obecności państwa na kilku rynkach w ramach przetwórstwa produktów rolno-spożywczych – powiedział Soboń w rozmowie z Money.pl.

Nie dodał o jakich sklepach myśli resort Sasina. Na razie wiemy, że Lidl odmówił jakichkolwiek negocjacji. Na celowniku jest Żabka (powiązana już z PIS i Tadeuszem Rydzykiem) lub Biedronka.

Żabka okazuje się za mała, Polacy nie kupują w niej tak chętnie i nie towary podstawowe. Zakup Żabki mógłby się okazać zbyt małym rynkiem dla produktów rolnych. Pozostaje Biedronka. Rozmowy już się toczą. Ile kosztuje? Specjaliści szacują, że koszt zakupu sieci Biedronka to około 35 miliardów zł.

Ministerstwo Rolnictwa z kolei jeszcze w tamtym roku zapowiedziało, że na ziemiach należących do Skarbu Państwa będzie tworzyć Ośrodki Produkcji Rolnej. OPR-y będą musiały zatrudniać określoną liczbę pracowników, podobnie jak miało to miejsce w PGR-ach za czasów Polski Ludowej.

Biedronka kontroluje około jedną piątą handlu w Polsce.

  • Pod koniec 2019 r. sieć dyskontów Biedronka miała łącznie 3002 sklepy
  • Sieć handlowa w Polsce odpowiada za ponad 67 proc. sprzedaży całej grupy Jeronimo Martins
  • Jak informuje „Puls Biznesu”, kurs akcji Jeronimo Martins na giełdzie w Lizbonie sięgnął historycznego maksimum – rynkowa kapitalizacja portugalskiej spółki wynosi już ponad 11,3 mld euro (47 mld zł). To o 13 proc. więcej niż wart jest PKO Bank Polski na Warszawskim parkiecie.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*