Trumna+? Dane szokują
elsebjgmailcom / Pixabay

Polska wymiera!

Skraca się średnia długość życia. Według GUS przez ostatnie dwa lata dla 60-latka zmniejszyła się aż o 2,5 procent. Ludzie umierają na SOR, znikają karetki.

Winny jest między innymi smog. Potwierdza to raport Narodowego Funduszu Zdrowia. Stwierdzono w nim, że potencjalną przyczyną wzrostu liczby zgonów w styczniu było skokowe pogorszenie jakości powietrza, które może rodzić gwałtowne konsekwencje zdrowotne u osób szczególnie podatnych, w tym ze strony układu krążeniowo-oddechowego. Co na to rząd? Każe palić węglem.

Ludzie umierają na SOR, likwidują karetki. 

W ubiegłym roku poziom skrajnego ubóstwa wzrósł po raz pierwszy od wprowadzenia programu 500 plus. W 2018 roku poziom skrajnej biedy wyniósł 5,4 proc. Był o 1,1 punktu procentowego wyższy, niż rok wcześniej.

W tym samym dokumencie rządowi eksperci przyznają, że w 2018 roku spadła zarówno liczba urodzonych dzieci, jak i tzw. wskaźnik dzietności. W 2018 roku na świat przyszło 388 tys. obywateli naszego kraju – o 14 tys. mniej niż rok wcześniej.

Przyrost naturalny w ciągu 12 miesięcy, licząc do końca lipca 2019 r., i tak jest ujemny, ma najniższą wartość od roku 2003 . W ciągu 12 miesięcy urodziło się 378 tys. dzieci, ale jednocześnie zmarło 410,4 tys. osób. Różnica wynosi więc 32,4 tys.

W całym 2018 zmarło 414 tys. mieszkańców Polski – to najwięcej zgonów od czasów wojny. 
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*