TVP musi zapłacić i przeprosić miasto Gdańsk!
screen

TVP musi przeprosić miasto Gdańsk i zapłacić 50 tysięcy złotych na pomoc imigrantom – zdecydował Sąd Apelacyjny w Warszawie.  Wyrok jest prawomocny.

W 2016 roku  Paweł Adamowicz powołał Radę ds. Imigrantów. Składała się ona z mieszkających w Gdańsku na stałe obywateli pochodzenia niemieckiego, czeczeńskiego, ukraińskiego, syryjskiego, tunezyjskiego czy rosyjskiego.

TVP Info przygotowała materiał na ten temat, wyemitowany w programie “Minęła 20”.

Materiał TVP sugerował, że Adamowicz może swoją polityką narażać Polaków na niebezpieczeństwo, bowiem zilustrowano go nagraniami, które przedstawiały imigrantów jako ludzi agresywnych i groźnych, wywołujących zamieszki.

Decyzję o wytoczeniu procesu Telewizji Polskiej podjął osobiście Paweł Adamowicz.

Po ponad czterech latach Sąd Apelacyjny w Warszawie uznał 16 lutego, że „materiał TVP został sporządzony w sposób niedopuszczalny, który nie licował z powagą i misją telewizji publicznej. Miał charakter bardzo jednostronny i wybiórczy”.

TVP musi przeprosić miasto Gdańsk (przeprosiny ma odczytać lektor w programie TVP Info), wpłacić 50 tys. zł zadośćuczynienia na konto Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek w Gdańsku, a także pokryć koszty procesu.

👉 Telewizja Publiczna musi przeprosić nasze miasto za publikację rasistowskiego i ksenofobicznego materiału w programie…

Opublikowany przez Aleksandrę Dulkiewicz Wtorek, 16 lutego 2021
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*