TVP z najgorszym wynikiem w historii
Według danych Centrum Badania Opinii Społecznej Polacy spośród stacji telewizyjnych najlepiej oceniają Polsat (70 proc. ankietowanych). Na kolejnych miejscach są TVN (57 proc.) i Telewizja Polska (48 proc.).

Jak wynika z badania CBOS, TVP pozytywnie ocenia 48 proc. ankietowanych (spadek o 8 pkt proc. w porównaniu z 2019 rokiem), negatywnie zaś 38 proc. (wzrost o 6 pkt proc.).  Jest to najgorszy wynik w historii.

O TVN dobrze wypowiada się 57 proc. badanych (spadek o 6 pkt proc.), a źle – 23 proc. (wzrost o 3 pkt proc.). Polsat może liczyć na pozytywną ocenę 70 proc. respondentów (spadek o 1 pkt proc.), negatywną wyraziło 10 proc. (bez zmian).

Najbardziej krytyczne wobec TVP są osoby deklarujące lewicowe poglądy polityczne (67 proc.), z wyższym wykształceniem (60 proc.), nieuczestniczące w praktykach religijnych i zamieszkujące największe aglomeracje (ponad 50 proc.).

Badanie zrealizowano na przełomie września i października na próbie 1133 osób.
2 Komentarze

  1. Rzadko piję alkohol i nie upijam się, ale na trzeźwo nie da się tego oglądać. więc nie oglądam, choć abonament płacę „od zawsze”. W tzw publicznej, poza tasiemcowymi serialami, bywają wiadomości: prawdziwe, prawdopodobne i inne. Prawdziwe to nekrologi, prawdopodobne to prognozy pogody. Są jeszcze „inne”. A tutaj, dla przypomnienia, przykłady „innych”: „Ktoś mija się z prawdą” – http://probus.blogspot.com/2017/02/ktos-mija-sie-z-prawda.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*