Unia wstrzymuje środki dla Polski!
pixabay

Komisja Europejska zwleka  z zatwierdzeniem wypłat, choć część krajów już je otrzymuje. Kwestionowanie prymatu prawa unijnego nad krajowym blokuje wypłatę 57 mld euro z funduszu odbudowy – poinformował Paolo Gentiloni, komisarz UE ds. gospodarki.

Jak podaje Reuters, komisja dała zielone światło dla 18 planów krajowych, ale odmówiła zatwierdzenia tych z Polski i Węgier, ponieważ obawia się, że oba kraje podważają niezależność sądów i wolność mediów.

Reuters cytuje unijnego komisarza ds. gospodarki Paolo Gentiloniego, który, przemawiając do Komisji Ekonomiczno-Budżetowej Parlamentu Europejskiego, powiedział, że ostatnie posunięcie polskiego rządu było teraz dodatkowym czynnikiem wstrzymującym zgodę Komisji na wypłaty środków dla Warszawy.

W przypadku zatwierdzenia Polska mogłaby otrzymać 23 mld euro dotacji unijnych i 34 mld euro tanich kredytów, podczas gdy Węgry mogą liczyć na 7,2 mld euro dotacji.
1 Komentarz

  1. Moim zdaniem szkoda , ale bardzo dobrze że wstrzymuje dotacje .Każdy Polak powinien poczuć co znaczy Unia i dotacja z Unii. Polacy nie rozumieją że skoro weszliśmy do UNII to powinniśmy przestrzegać unijnych przepisów a szczególnie przestrzegać praworządności ,a skoro nie chcemy przestrzegać prawa unijnego to niestety nie ma pieniędzy bo i z jakiej to racji mielibyśmy dostać .Niech każdy poczuje brak dotacji szczególnie teraz kiedy jest 1,5 bil deficytu .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*