Uniwersytet Opolski odmówił doktoratu Jakiemu
21 czerwca 2019 r. Rada Wydziału Nauk Społecznych UO odmówiła otwarcia przewodu doktorskiego.

Patryk Jaki  w ubiegłym tygodniu pochwalił się swoim sukcesem. Europoseł obronił doktorat, temat rozprawy brzmiał: „Służba więzienna w systemie bezpieczeństwa RP”.  Obrona odbyła się na Akademii Sztuki Wojennej.

Promotorem rozprawy doktorskiej Patryka Jakiego był płk nawig. dr hab. Bogdan Grenda,  jej recenzentami prof. dr hab. inż. Marian Kopczewski z Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu oraz dr hab. inż. Jacek Nowak z Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie – wszyscy trzej nie mają nic wspólnego z tematem podjętym przez Patryka Jakiego. Cała trójka to specjaliści w dziedzinie lotnictwa.

Dlaczego tak się stało? Przecież w czerwcu 2018 r. Rada Instytutu Politologii  poparła wniosek Jakiego o otwarcie przewodu doktorskiego. Uznano jednak przy tym, że „interdyscyplinarny charakter rozprawy wymaga pewnych korekt i uzupełnień”. Czy europosłowi się nie chciało poprawiać?
Promotorem Patryka Jakiego miał być prof. Zbigniew Machelski, kierownik Katedry Systemów Politycznych w Instytucie Politologii Uniwersytetu Opolskiego, który otwarcie popiera PiS.

Rada Wydziału Nauk Społecznych UO w czerwcu głosowała nad przewodem doktorskim Patryka Jakiego. Większością głosów przewód ten został cofnięty do ponownego przeanalizowania. Było to 21 czerwca 2019 r. Patryk Jaki musiał wiedzieć wcześniej, że mu nie wyjdzie ponieważ 16 kwietnia 2019 r. otworzył przewód doktorski  w przejętej przez Macierewicza dawnej Akademii Obrony Narodowej.

Patryk Jaki jest absolwentem Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Jak wynika z jego biogramu na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości, skończył też „program dla menagerów” w IESE Business School w Barcelonie. To uczelnia założona przez Opus Dei.
2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*