Upity ksiądz odprawiał pogrzeb
Zachwiał się i upadł na grób –  pisze gazeta.pl. Duchowny nie mógł utrzymać równowagi, opierał się o nagrobek, a w pewnym momencie upadł na grób.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 1 grudnia. Na cmentarzu Łostowickim odbywały się uroczystości pogrzebowe ojca pana Roberta. Z relacji mężczyzny wynika, że ksiądz z parafii św. Maksymiliana Kolbe w Gdańsku był wówczas pijany.

Nagranie z pogrzebu zamieścił portal trojmiasto.pl. widać na nim wyraźnie, że ksiądz ma problemy z utrzymaniem równowagi, a czasem przytrzymuje się ręką nagrobka. Słychać też, że duchowny nie mówi zbyt wyraźnie. Podczas składania kwiatów ksiądz nawet upadł na grób. Stojący obok mężczyzna szybko postawił duchownego na nogi. Później ksiądz, z pomocą żałobników, został wyprowadzony z cmentarza.

To wielki wstyd, trauma dla mnie i mojej rodziny. Tata był wzorowym katolikiem i nie zasłużył na tak żałosne pożegnanie.  – powiedział trójmiejskiemu portalowi pan Robert, syn zmarłego.

Rzecznik Archidiecezji Gdańskiej ks. kanonik dr Maciej Kwiecień przekazał, że duchowny ten został odsunięty od duszpasterstwa i skierowany na leczenie.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*