
Posłowie Koalicji Obywatelski Dariusz Joński i Michał Szczerba poinformowali na konferencji prasowej, że urzędnicy Ministerstwa Zdrowia przyznali sobie nagrody finansowe.
Posłowie Joński i Szczerba zorganizowali konferencję prasową przed budynkiem Ministerstwa Zdrowia. Michał Szczerba poinformował, że wraz z Jońskim potwierdził, że urzędnicy Ministerstwa Zdrowia przyznali sobie wysokie nagrody finansowe.
– Rzecznik prasowy MZ, dyrektor biura administracyjnego, który był odpowiedzialny za umowy na respiratory widmo, dyrektor biura ministra, dyrektor generalna, przyznali sobie jednorazowe nagrody w wysokości dwumiesięcznego wynagrodzenia brutto
-przekazał Szczerba.
– Jednorazowe narody urzędników MZ wyniosą od 25 do 30 tysięcy złotych – wyliczył Szczerba. – Mamy szalejącą pandemię, nie mamy respiratorów, nie mamy ministrów w urzędach, ale mamy nagrody
– dodał poseł.
Posłowie KO zażądali, by nagrody przyznane w Ministerstwie Zdrowia zostały zwrócone.
Nagród nie dostali szeregowi pracownicy resortu zdrowia. Podwójną pensję plus dostali tylko najbliżsi współpracownicy duetu Szumowski&Cieszyński odpowiedzialni za niegospodarne zakupu, ich rozliczanie i dezinformację. Brak strategii, brak respiratorów i 70 milionów manka w kasie!
— Michał Szczerba (@MichalSzczerba) October 9, 2020
i wlasnie za to rozkradanie za brak prawa UE nie powinna rzadowi przyznac zadnej kasy a pieniadze przeznaczine dla Polski powinny doatac bezposrednio samorzady
PROSZĘ ŻEBY TE PREMIE PRZEZNACZLI DLA LEKARZY . PIELENGNIAREK .SALOWYM .LUDZI PIERWSZEGO KONTAKTU Z CHORYMI BO TO SIĘ IM NALEŻĄ TE PREMI
Janusz mam lepszy pomysł niech przeznacza te pieniądze na personel przychodni w całym kraju który zabunkrował się w swoich twierdzach ( przychodniach) i w dupie ma chorych .