Włamanie na konto Dworczyka. Wyciekły tajne dokumenty!
screen

Agnieszka Dworczyk, żona ministra Michała Dworczyka  poinformowała o włamaniu i zhakowaniu skrzynki mailowej szefa Kancelarii Premiera RP.

 

Skrzynka mailowa mojego męża Michała Dworczyka została zhakowana, utracony dostęp do konta na Facebooku. Michał Dworczyk: Z przykrością muszę poinformować, że moja skrzynka e-mail została zhakowana przez nieznane osoby. Sprawcami zostały skradzione dokumenty służbowe, które zawierają informacje niejawne i mogą być wykorzystane do wyrządzenia szkody bezpieczeństwu narodowemu RP, a także mogą być wykorzystane jako dowód rzekomej polskiej ingerencji w sprawy wewnętrzne Białorusi. Obecnie сzęść skradzionych dokumentów przeciekła do mediów i została już opublikowana na kanale w serwisie Telegram https://t.me/poufnarozmowa

Czy sprawą zajęła się już ABW? A może ktoś włamał się na konto żony ministra?

 


Aktualizacja.

Z informacji z otoczenia ministra Dworczyka wynika, że na jego konto nikt się nie włamał.

Zhakowane zostało konto jego żony na Facebooku.


Aktualizacja.

Onet.pl informuje:

W udostępnionych dokumentach znajduje się m.in. komunikacja od Huberta Królikowskiego z Departamentu Analiz Przygotowań Obronnych Administracji, w którym „przesyła komplet dokumentów wymaganych do zgłoszenia do wykonu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów projektu ustawy o rezerwach strategicznych”.

Wśród plików znajduje się także dokument z Departamentu Studiów Strategicznych, napisany w sierpniu 2020 r., pt. „Ułatwienia dla osiedlenia się w Polsce Białorusinów, w tym polskiego pochodzenia”. Zamieszczone tam informacje dotyczą m.in. rekomendacji, które zakładają wdrożenie narzędzi służących przyciąganiu pracowników i przedsiębiorców z zagranicy, czy wsparcie procesu integracji cudzoziemców. W dokumencie zostały poruszone także kwestie priorytetów społeczno-gospodarczych polityki migracyjnej, mniejszości polskiej na Białorusi, potrzeby włączenia Białorusi do zasięgu terytorialnego ustawy o repatriacji, zainteresowania repatriacją z Białorusi do Polski w ostatnim roku, problemów związanych z repatriacją czy Kartą Polaka.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*