Wojna! Banaś składa 16 zawiadomień do prokuratury
Prezes NIK Marian Banaś uderza w jeden z kluczowych projektów rządu poświęcony pracy dla więźniów.

Za pilotowanie programu odpowiadał w trakcie swojej pracy w rządzie wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, obecnie poseł do Parlamentu Europejskiego.

Marian Banaś przechodzi do ofensywy. We wtorek przedstawi mediom wyniki kontroli programu „Praca dla więźniów” ze środków Funduszu Aktywizacji Zawodowej Skazanych oraz Rozwoju Przywięziennych Zakładów Pracy. W ramach tego programu rząd zapowiadał budowę 40 hal do pracy dla więźniów. Projekt pilotował Patryk Jaki.W finansowaniu inwestycji i remontów realizowanych w ramach programu miało dojść do licznych nieprawidłowości.  Jak informuje rp.pl, w 27 przypadkach przyznano zlecenia, naruszając prawo zamówień publicznych, a łączna kwota wydatkowanych w ten sposób środków ma sięgać 115 mln zł. Z kolei przez zaniżanie czynszu dzierżawionych hal przemysłowych straty mają wynieść nawet 37 mln.

16 zawiadomień skierowanych do prokuratury przez Najwyższą Izbę Kontroli dotyczy niedopełnienia obowiązków przez dyrektorów zakładów karnych i dyrektora generalnego Służby Więziennej.

Łączna kwota nieprawidłowo wydatkowanych sposób środków miała sięgnąć 115 mln zł.
1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*