WOŚP z kolejnym rekordem. Owsiak ostro o TVP i Dudzie
fot. Łukasz Widziszowski

186 133 610 złotych i 66 groszy. Dokładnie tyle udało się zebrać podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To ponad 10 milionów złotych więcej niż w poprzednim roku.

Owsiak podkreślił, że Polacy udowodnili, że potrafią robić rzeczy ważne i podziękował wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce.

– Tego nie da się wymazać. To jest ogromna suma. Suma, za którą teraz będziemy mogli kupić sprzęt medyczny, nad którym już się zastanawiamy. Nasi eksperci już rozmawiają ze szpitalami, z lekarzami na ten temat

– powiedział Owsiak.

Szef WOŚP zwrócił uwagę, że zebrana podczas 28. Finału kwota to „niecałe 10 procent z dwóch miliardów, które będą wydane w ciągu roku” na państwowe media. Zwrócił uwagę, że TVP to fabryka hejtu i że telewizja nie leczy.

– Panie prezydencie, jako obywatel tego kraju nie zgadzam się z tym, co pan zrobił

– powiedział, zwracając się do Andrzeja Dudy.

– Jak nie zabierać głosu, moi drodzy? 42 procent Polaków mówi, że pogorszyła się opieka zdrowotna w Polsce. więc pytam was jeszcze raz, czy dwa miliardy na jeden rok mają prawo pójść na telewizję państwową? Miliard trzysta milionów to jest suma zebrana w ciągu 28 lat przez WOŚP!

– powiedział Owsiak.

Dla dziennikarzy pozostaje zadaje pytania: co z karetkami, które miały zostać zakupione przez rząd w ubiegłym roku? My próśb o karetki otrzymujemy wciąż dużo

– mówił Owsiak.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*