Zbigniew Ziobro wydy*many
 Z okolic Ministerstwa Sprawiedliwości płyną sprzeczne sygnały n temat pozostania w rządzie, który zdradził ziobrystów. Z jednej strony słychać zapewnienia, że Solidarna Polska nie ma zamiaru się poddać, z drugiej wydaje się, że z godziny na godzinę scenariusz opuszczenia rządu przez ziobrystów staje się coraz mniej prawdopodobny.

Wszyscy przeciwko Ziobrze. Nawet Jarosław Kaczyński!

Ziobryści sugerują, że zostali oszukani w sprawie weta. Na niedawnym spotkaniu rady koalicji za wetem opowiadał się nawet sam Mateusz Morawiecki. W trakcie rozmowy szef rządu podtrzymywał opinię, iż przepisy w obecnym kształcie są nie do przyjęcia. Wtórował mu Jarosław Kaczyński ku zadowoleniu ministra sprawiedliwości.

Ludzie Ziobry uważają dziś, że była to tylko zasłona dymna, a rzeczywisty plan był taki, by w ostatniej chwili wycofać się z blokowania unijnego budżetu. Przebiegły plan Jarosława. Zdławić Ziobrę, który chce przejąć schedę po prezesie PiS.

Dziś już jest prawie pewne, że Morawiecki nie zawetuje unijnego budżetu. A Ziobrze pozostało wymachiwanie szabelką, która ma najwyżej 2 centymetry.

 Od tygodni Solidarna Polska naciskała na premiera, by nie zgodził się na żadne tego typu deklaracje. Ich zdaniem obecne rozwiązanie może oznaczać koniec zmian w wymiarze sprawiedliwości.

Partia zmienia narrację. Osiągnęli sukces w negocjacjach z UE.

Ziobro został chwilowo za drzwiami.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*