Zbigniew Ziobro zarabia więcej niż prezydent i premier. Legalnie?
 Zbigniew Ziobro pobiera pensję ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. Do tego dochodzi dodatek prokuratorski, mimo że czynnym prokuratorem nigdy nie był.

Zbigniew Ziobro ma zarabiać blisko 19 tysięcy złotych. Jego poprzednicy, Ćwiakalski i Kwiatkowski pobierali około 8,2 tysiąca złotych.
Prezydent i premier zarabiają około 14 tysięcy złotych.

Na całość pensji składają się cztery elementy. Pierwszy to pensja ministra – 14,3 tys. złotych, drugi to dodatek za pełnienie funkcji prokuratora generalnego – 5,3 tys. złotych, trzecim elementem jest dieta poselska – 2,5 tys. złotych oraz 833 złotych za zasiadanie w KRS.  Ziobro płaci podatek tylko od pensji ministra.

Dodatek prokuratorski  Ziobro ma otrzymywać zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 28 lutego 2019 roku. Podstawą określającą wysokość i przyznawanie dodatku jest także Ustawa o Prokuraturze z 28 stycznia 2016 roku.

Ustawa jednak mówi o stażu pracy i doświadczeniu prokuratora, na bazie którego dodatek jest wyliczany.  I tu pojawia się problem, ponieważ minister Zbigniew Ziobro nigdy nie był czynnym prokuratorem.

Takie kwiatki.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*