Ziobro odwołuje prokurator za aresztowanie Międlara!
Prokurator Małgorzata Kalecińska, która zdecydowała o zatrzymaniu Jacka Międlara, straciła stanowisko szefowej wrocławskiej prokuratury na Starym Mieście. Została o tym poinformowana w poniedziałek podczasrozmowy z prokurator okręgową Agnieszką Mulką-Sokołowską.

Śledczy z prokuratury Stare Miasta nie dokończą postępowania w sprawie Międlara, śledztwo zostało odebrane prowadzącej je prokurator Justynie Trzcińskiej i przekazane innej prokuraturze rejonowej.

Rozkaz przyszedł z Prokuratury Krajowej

Kalecińska została szefową prokuratury na Starym Mieście już po wyborach wygranych przez PiS. Dała się poznać jako śledcza niezależna mimo nacisków przełożonych.

W 2018 po tzw. marszu Patriotów skierowała przeciwko eks-księdzu akt oskarżenia o nawoływanie do nienawiści wobec Żydów i Ukraińców.  Zatrzymanie  byłego duchownego miało miejsce 13 grudnia 2019 r. Powodem był opublikowany przez Międlara w internecie manifest „Polska w cieniu żydostwa. O masowej zdradzie i dywersji wobec odradzającego się Państwa Polskiego, czyli skrywana prawda na stulecie odzyskania niepodległości”.

Prokuratura zakwalifikowała publikację manifestu jako wzywanie do nienawiści i stosowanie gróźb z powodów różnic etnicznych, rasowych i wyznaniowych. Takie też zarzuty przedstawiła Międlarowi – grozi mu pięć lat więzienia.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*