
Negatywnie oceniamy odwołanie rekomendowanego przez Solidarną Polskę na stanowisko wiceministra aktywów państwowych Janusza Kowalskiego. Nastąpiło to wbrew umowie koalicyjnej zawartej w ramach Zjednoczonej Prawicy” – przekazuje Zarząd Krajowy Solidarnej Polski.
„Dzieje się to zaraz po sprzeciwie ministrów Solidarnej Polski wobec uchwał Rady Ministrów związanych z przyjęciem ustaleń szczytu Rady Europejskiej z grudnia 2020 r. oraz Polityki Energetycznej Polski do 2040 r.” – czytamy w oświadczeniu.
„Wiceminister Janusz Kowalski był konsekwentnym krytykiem ustaleń podjętych w Brukseli i dlatego jest odwoływany ze swojej funkcji wbrew umowie koalicyjnej. Mamy nadzieję, że decyzja o jego odwołaniu będzie przedmiotem rozmów liderów Zjednoczonej Prawicy podczas Rady Koalicyjnej” – dodaje w stanowisku formacja Zbigniewa Ziobry.
W sobotę rano Janusz Kowalski został zdymisjonowany z funkcji wiceministra aktywów państwowych.
Dymisji miał żądać sam Morawiecki na wczorajszym spotkaniu na Nowogrodzkiej.
Panowie Ziobro i Morawiecki nigdy się nie lubili. Tym razem złość na Kaczyńskiego za wyrażenie zgody na dymisję Kowalskiego spada na samego prezesa narodu.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis