
Andrzej Duda ułaskawił bestię, która wielokrotnie molestowała córkę „przytrzymując rękoma” i „dotykając okolic krocza”. Obrońca „normalnej rodziny”.
Szczegóły sprawy, do których dotarł Fakt, wskazują jednoznacznie: ten człowiek nigdy nie powinien zaznać wsparcia urzędników. Urzędnicy głowy państwa ukrywają szczegóły sprawy, twierdząc, że o ułaskawienie prosiła ofiara, która wybaczyła. Skazany mieszkał z ofiarą. Gdzie prokuratura i kuratorzy sądowi? Gdzie Ziobro?
Jak pisze fakt.pl sprawca:
Upijał się, wszczynał awantury rodzinne, w których czasie znęcał się nad partnerką i córeczką Anią. Dziewczynkę, która nie miała nawet 15 lat, molestował seksualnie. Przytrzymywał ją, bił ręką w twarz, a drugą ręką dotykał w jej krocza. Do tego zmuszał ją do wykonywania posuwistych ruchów na swoim członku. Sąd apelacyjny, który już jako ostatnia instancja wyrokował w tej sprawie w 2013 roku, stwierdził ponad wszelką wątpliwość, że Piotr C. wykorzystywał seksualnie Anię przez „stosunkowo długi okres” i że robił to wielokrotnie oraz ze znaczną częstotliwością. Sędziowie uznali, że w ten sposób „wyczerpał znamiona art. 197 par. 3 pkt. 2 i 3 kodeksu karnego. W wyroku sądu czytamy między innymi, że Piotr C.:
Każdy, kto postawi krzyżyk koło @AndrzejDuda 12 lipca, przyłoży rękę do obrony pedofilów w naszym pięknym kraju.#ObroncaPedofili
— Kondominium (@LewitujacyUmysl) July 3, 2020
KOMUNIKAT w sprawie stosowania przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej prawa łaski Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej rozpatrzył jeden wniosek Prokuratora Generalnego w sprawie ułaskawienia. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej postanowieniem z dnia 14 marca 2020 r. zastosował prawo łaski wobec jednej osoby. Informacja statystyczna: 1) Postępowanie ułaskawieniowe w tej sprawie zostało wszczęte na podstawie art. 561 k.p.k. 2) Sądy orzekające w I i II instancji pozytywnie zaopiniowały prośbę o akt łaski. 3) Prokurator Generalny wystąpił do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z wnioskiem o skorzystanie z prawa łaski. 4) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej zastosował prawo łaski przez darowanie reszty środka karnego w postaci zakazu kontaktowania się i zbliżania do osób pokrzywdzonych. 5) Osoba, wobec której Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej zastosował prawo łaski, była skazana za przestępstwa, m. in.: - z art. 197 § 3 pkt 2 i 3 k.k. (poddanie innej czynności seksualnej); - z art. 207 § 1 k.k. w zb. z art. 157 § 2 k.k. (znęcanie się, naruszenie czynności narządu ciała na okres nie dłuższy niż 7 dni). Motywy ułaskawienia: Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, podejmując decyzję o skorzystaniu z prawa łaski, miał na uwadze względy racjonalności i celowości, a w szczególności fakt pojednania się skazanego z pokrzywdzonymi, zadośćuczynienie wyrządzonym krzywdom oraz obecne wzorowe zachowanie.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis