Znęcał się nad partnerką, wykorzystywał dziecko a Duda go ułaskawił…
Andrzej Duda ułaskawił bestię, która wielokrotnie molestowała córkę „przytrzymując rękoma” i „dotykając okolic krocza”. Obrońca „normalnej rodziny”.

Szczegóły sprawy, do których dotarł Fakt, wskazują jednoznacznie: ten człowiek nigdy nie powinien zaznać wsparcia urzędników.  Urzędnicy głowy państwa ukrywają szczegóły sprawy, twierdząc, że o ułaskawienie prosiła ofiara, która wybaczyła. Skazany mieszkał z ofiarą. Gdzie prokuratura i kuratorzy sądowi? Gdzie Ziobro?

 

Jak pisze fakt.pl sprawca:

Upijał się, wszczynał awantury rodzinne, w których czasie znęcał się nad partnerką i córeczką Anią. Dziewczynkę, która nie miała nawet 15 lat, molestował seksualnie. Przytrzymywał ją, bił ręką w twarz, a drugą ręką dotykał w jej krocza. Do tego zmuszał ją do wykonywania posuwistych ruchów na swoim członku. Sąd apelacyjny, który już jako ostatnia instancja wyrokował w tej sprawie w 2013 roku, stwierdził ponad wszelką wątpliwość, że Piotr C. wykorzystywał seksualnie Anię przez „stosunkowo długi okres” i że robił to wielokrotnie oraz ze znaczną częstotliwością. Sędziowie uznali, że w ten sposób „wyczerpał znamiona art. 197 par. 3 pkt. 2 i 3 kodeksu karnego. W wyroku sądu czytamy między innymi, że Piotr C.:

KOMUNIKAT

w sprawie stosowania przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej prawa łaski

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej rozpatrzył jeden wniosek Prokuratora Generalnego w sprawie ułaskawienia.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej postanowieniem z dnia 14 marca 2020 r. zastosował prawo łaski wobec jednej osoby.

Informacja statystyczna:

1) Postępowanie ułaskawieniowe w tej sprawie zostało wszczęte na podstawie
art. 561 k.p.k.

2) Sądy orzekające w I i II instancji pozytywnie zaopiniowały prośbę o akt łaski.

3) Prokurator Generalny wystąpił do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z wnioskiem
o skorzystanie z prawa łaski.

4) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej zastosował prawo łaski przez darowanie reszty środka karnego w postaci zakazu kontaktowania się i zbliżania do osób pokrzywdzonych.

5) Osoba, wobec której Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej zastosował prawo łaski, była skazana za przestępstwa, m. in.:

- z art. 197 § 3 pkt 2 i 3 k.k. (poddanie innej czynności seksualnej);

- z art. 207 § 1 k.k. w zb. z art. 157 § 2 k.k. (znęcanie się, naruszenie czynności narządu ciała na okres nie dłuższy niż 7 dni).

Motywy ułaskawienia:

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, podejmując decyzję o skorzystaniu z prawa łaski, miał na uwadze względy racjonalności i celowości, a w szczególności fakt pojednania się skazanego z pokrzywdzonymi, zadośćuczynienie wyrządzonym krzywdom oraz obecne wzorowe zachowanie.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*