Żona Przemysława Radzika zostanie dyrektorem warszawskiego sądu
Gabriela Zalewska-Radzik, prywatnie żona zastępcy sędziowskiego rzecznika dyscyplinarnego Przemysława Radzika, od lutego zostanie dyrektorem Sądu Rejonowego Warszawa Żoliborz.

Gabriela Zalewska-Radzik, ktora prowadzi kancelarię radcy prawnego w Zielonej Górze, rozpocznie pracę na stanowisku dyrektora Sądu Rejonowego Warszawa Żoliborz. Informacje dla onet.pl potwierdził wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Przemysław Radzik ma powody do świętowania. Będzie pracował z żoną w jednym mieście. Ministerstwo zakończyło małżeńską rozłąkę.

– Zdecydowały o tym wyłącznie względy merytorycznie. Dodatkowym atutem był fakt, że osoba, która zostanie dyrektorem w SR Warszawa Żoliborz ma wykształcenie prawnicze

– wyjaśnia Wójcik.​

– Powtarzam, my chcemy kierować do sądów na stanowiska dyrektorskie osoby o jak największym doświadczeniu, takie, które dadzą nam gwarancję właściwego administrowania sądem

– dodaje Wójcik.

Wiceminister nie odpowiedział wprost na pytanie czy nie ma nic niestosownego w tym, że powołuje na stanowisko żonę rzecznika dyscyplinarnego sędziów.

Sędzia Radzik jest prezesem Sądu Rejonowego w Krośnie Odrzańskim, ale na co dzień pracuje w stolicy. Jest na delegacji w warszawskim Sądzie Okręgowym. Od czerwca 2018 r. jest jednym z dwóch zastępców centralnego sędziowskiego rzecznika dyscypliny​.

 
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*